Флешмоб «Полтава чекає у гості після карантину»

«Полтава чекає у гості після карантину». Таку ініціативу у соціальних мережах запустили активісти громадської організації «Полтавська платформа». Вони закликають публікувати найяскравіші світлини історичних місць Полтави у Facebook та Instagram, відмічати друзів та знайомих з інших міст. Так активісти хочуть розкрити туристичний потенціал Полтави та навіть покращити економічну ситуацію.
Ініціатори флешмобу впевнені – Полтава не має прогавити свій шанс. Адже у міста – чималий культурний потенціал та неординарна історична спадщина. 
Альона Гончаренко, директорка ГО «Полтавська платформа»
- Так як карантин зламав абсолютно всі плани, поїздки, хто куди планував, за кордон, або в інші міста, то ми вважаємо, що Полтава має зараз унікальний шанс і можливості залучення туристів до нашого міста.
До слова, національна туристична організація України оголосила 2020 рік роком зеленого туризму. І хоч мова – про сільський туризм, пам'ятки Полтави та її зручне географічне розташування, впевнені активісти, надпривабливі для туристів. Флешмоб вже підхопили полтавські екскурсоводи та користувачі соцмереж.
Альона Гончаренко, директорка ГО «Полтавська платформа»
- Ми, в першу чергу, говоримо про туризм, але ми розуміємо, що туризм – це і кошти. Це люди, які ходять в наші музеї, харчуються в наших кав’ярнях і дають можливість зростати малому бізнесу.
Крім класичних «перлин» міста, таких як Біла Альтанка, Краєзнавчий музей, Будинок Дворянського банку, активісти пропонують роздивитись сучасні цікавинки, такі як мініскульптура Енея на вулиці Соборності та перший в Полтаві мурал на стіні будинку поблизу Кадетського корпусу.
Мурал із усміхненою дівчинкою створив київський стріт-художник Олександр Корбан. Ідея – полтавського підприємця Артура Кобзара. Його створили, аби «оживити» місто. Потьоки фарби на малюнку – насправді арт-прийом.
Вадим Ямщиков згадує – малював художник, а допомагала ціла команда.
Вадим Ямщиков, засновник ГО «Полтавська платформа»
- Це процес, який не може зупинятись. То в нього фарба закінчилась, то пензлик потрібний. То поїсти. Біля художника мають бути люди. Ну десь місяць ми біля нього знаходились.
А бронзовий Еней сторив скульптор з Ужгорода Михайло Колодько за малюнком мультиплікатора Едуарда Кирича, який свого часу працював над мультиком «Енеїда».
Вадим Ямщиков, засновник ГО «Полтавська платформа»
- Домовились, що ми візьмем цей образ з мультфільму, він дуже зрадів, навіть його ескіз був намальований. Я роз’яснив йому ситуацію, місце, і він допомагав художнику втілювати цей образ.
Правила флешмобу прості – постити красиві види Полтави, відмічати людей, запрошувати до міста після карантину.
Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар