Лікарі застерігають: вушні палички небезпечні

Ватні палички для чищення вух здаються звичним засобом особистої гігієни, який використовують дорослі та діти. І тільки деякі помічають застереження, залишене виробниками на зворотному боці пачки. Лікарі і фахівці застерігають: вушні палички небезпечні, і часте їх використання може навіть призвести до втрати слуху.
Три основні причини, чому не варто чистити вуха ватними паличками.
Причина перша — вушна сірка важлива для вух
Вашим вухам потрібна вушна сірка. Вона є не воском, а сумішшю водорозчинних виділень. Сірка складається головним чином з мертвих клітин шкіри та інших речовин, таких як жирні кислоти, холестерин, спирти, сквален та лізоцим, антибактеріальний фермент. Сірка — це один із найбільш винахідливих захисних механізмів організму.
Вуха постійно виробляють вушну сірку, щоб гарантувати, що ви будете підтримувати потрібну її кількість у своїх слухових проходах.
Тому, якщо у вас немає вушних пробок, краще взагалі не зачіпати сірку. Якщо її буде недостатньо в зовнішньому слуховому проході, вуха можуть почати свербіти і з'явиться відчуття сухості, оскільки вушна сірка забезпечує змазування і захищає вуха від пилу, бактерій, бруду, мікробів і навіть комах. Вона також допомагає уповільнити зростання бактерій і захищає шкіру зовнішнього слухового проходу від подразнення водою.
Причина друга — видалення сірки за допомогою ватних тампонів може призвести до серйозних пошкоджень
Багато хто помилково вважає, що для особистої гігієни вушну сірку потрібно видаляти. Але використання ватних паличок, а також будь-якого подібного пристосування може привести до серйозного пошкодження вуха: травми, ущільнення вушної сірки або навіть тимчасової глухоти. Предмети на тип вушних паличок тільки проштовхують сірку вглиб і можуть повністю заблокувати ваш слуховий прохід.
Коли ви використовуєте який-небудь сторонній предмет для очищення слухового проходу, в цей момент велика частина вушної сірки починає проштовхуватися в напрямку барабанної перетинки. Це може її прорвати або здавити, що призведе до втрати слуху.
Багато людей не можуть відмовитися від звички чистити вуха ватними паличками, навіть усвідомлюючи цей ризик. Деякі думають: «Всі ці роки я використовував ватні палички, і дотепер у мене не було проблем, так наскільки це серйозно?»
Професор Гарвардської медичної школи, доктор Стівен Раух (Steven D. Rauch) говорить, що під час чищення вух паличками люди проштовхують вушну сірку глибоко всередину, після чого вже потрібна професійна допомога. Може травмуватися канал, який почне кровоточити чи хворіти, або з'являться невеликі подряпини, куди потраплять бактерії і спричинять інфекцію.
Причина третя — організм сам позбавляється вушної сірки
Вушна сірка видаляє себе сама — і це нормальний процес в організмі.
Такі прості і природні рухи щелепи, як жування, позіхання і рух щелеп під час розмови, допомагають переміщати вушну сірку у зовнішнє вухо. Все, що вам дійсно потрібно — це звичайна чистка зовнішнього вуха за допомогою мочалки. Так навіщо ризикувати і вичищати сірку паличками?
У наступній статті ми розповімо про симптоми появи вушних пробок і як безпечно видалити їх за допомогою найпростіших і доступних засобів.
Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар