Аграрії Полтавщини намолотили майже півтора мільйона тонн зерна


Полтавщина вже має 1 мільйон 433 тонн намолоченого зерна нового врожаю при середній урожайності 47 ц/га. Це на 1,6 ц вище за минулий рік.
До збору ранніх зернових культур в області з усіх категорій господарств підлягало 330,2 тис. га, що становить 32,8% у структурі зернової групи, а також 3,2 тис. га ріпаку.
Про це на апаратній нараді повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.
«Одна з перших культур, яку завершили збирати – озимий ячмінь, одержано вал зерна – майже 40 тис. тон. Середня  врожайність становить 51  ц /га, що на 5,4 ц/га вище до минулого року. Цей рік називають ячмінним роком. Урожайність як озимого так і ярого ячменю вища ніж минулі роки. Всього ячменю зібрали 304 тисячі тон. Завершили збирати горох»,– сказав Сергій Фролов.
Наближається до завершення збирання пшениці. Її зібрали на площі 227,8 тис. га, що становить 98% запланованого. Середня врожайність 48/га. Це на рівні минулого року.
«Нині південні та центральні райони області майже завершили жнива. Продовжують збирання господарства на територіях районів, що знаходяться у північній частині області. На даний час згідно з оперативними даними 78% зерна пшениці, яка зберігається на сертифікованих складах, має продовольчі якості, зокрема 2 класу – 29% та 3 класу – 49%», – сказав Сергій Фролов.
За його словами з початку жнив ціна на пшеницю зросла на 10-11%. Порівняно з минулим роком 23-25%. Закупівельна ціна на пшеницю ІІ класу складає 5 805 / тонну грн, ІІІ класу 5 740/ тонну. Потреба області в продовольчому зерні буде забезпечена.
Збір ранніх зернових в області планують завершити до кінця тижня.
Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар