Полтавщина – серед регіонів, де впроваджується пілотний проєкт, спрямований на підтримку виробників плодово-овочевої продукції

 


В Україні стартує проєкт «ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі», який спрямований на підвищення ефективності виробництва плодово-овочевої продукції та створення доданої вартості продукції у восьми цільових областях України. Про це розповіла директор Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО Ксенія Ісаєнко.

«Досягається це шляхом економного, безпечного використання пестицидів, економного використання природних ресурсів, особливо водних. Дуже важливий фокус на те, що такі засоби знижують вплив на навколишнє середовище, а також підвищують якість і безпечність харчової продукції», — розповіла Ксенія Ісаєнко.

Також вона зазначила, що хоча Програма USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО нещодавно працює в Україні, але вже має певні здобутки. Серед них експерт назвала досягнення кооперативу «Агро Весна», де вдалося на 28% зменшити витрати на вирощування полуниці за рахунок економії води майже на чверть — економія і ефективність поливу зросла на 15%, а також на 15% зменшилось використання добрив та ЗЗР. Ще один вдалий приклад — ТОВ «Нікдарія», де у виробництві ягід досягнуто економії води на 25% і підвищена продуктивність вирощування лохини майже вдвічі.

Програма АГРО має на меті й надалі просувати smart-технології в плодово-овочевому секторі — продовжуватимемо підтримку пілотів і розширення досвіду у використанні smart-технологій, запланували програму з оптимізації управління агротехнологічними процесами з використання дронів — моніторинг внесення добрив, шкідників.

«Плануємо проєкт об’єднати  в одну систему стеження та прогнозування, яка буде доступна для дрібних виробників. Також буде інформаційно-навчальна програма, де виробникам надаватимуться практичні знання», — розповіла Ксенія Ісаєнко.

Проєкт «ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі»  – діятиме у восьми цільових областях України: Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Харківській, Полтавській, Черкаській. Його впроваджують Програма USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО та асоціація «Ягідництво України».

За інформацією – видання «Агропортал».

Поділитись на Google Plus

Автор Василий Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар