ЯК ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ЛІКАРНІ ПОЛТАВЩИНИ НА ВИПАДОК АВАРІЙНОГО ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА


 Лікарні області забезпечені аварійними електрогенераторами різної потужності для роботи медичної техніки. ЗМІСТ зібрав інформацію щодо альтернативних джерел енергії у лікарнях Полтави та області.

На випадок перебоїв зі світлом у лікарнях мають бути альтернативні джерела електроенергії, які забезпечать роботу апаратів штучної вентиляції легень та кисневих концентраторів. Директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак повідомив на апаратній нараді 7 грудня, що лікарні Полтавщини мають від 5 до 7 генераторів потужністю 2,5-7 кВт. Віктор Лисак сказав, що через навантаження кисневого обладнання на мережі лікарень, заклади мають бути забезпечені автономними джерелами живлення.

За інформацією директора Департаменту, деякі лікарні Полтавщини мають генератори різної потужності:

  • Лохвицька центральна районна лікарня – 70 кВт;
  • Диканська лікарня планового лікування – 30 кВт;
  • Лубенська лікарня інтенсивного лікування – 32 кВт;
  • Зіньківська центральна районна лікарня – 60 кВт;
  • Кременчуцька міська лікарня «Правобережна» – 30 кВт;
  • Кременчуцька перша міська лікарня – 41 кВт; 
  • Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» – 15 кВт;
  • Кременчуцька міська дитяча лікарня – 24 кВт.

За словами Віктора Лисака, один кисневий апарат на 5 літрів споживає до 300 Вт, тоді як апарат з об’ємом кисню до 10 л – 700-800 Вт.

Заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Юрій Курилко 8 грудня розповів ЗМІСТу, що потужність електрогенераторів у лікарнях має перекривати потреби реанімаційних відділень. Юрій Курилко говорить, що джерелом енергії може стати як дизельний генератор, так і альтернативна лінія електромережі, яка вмикатиметься у разі аварійної ситуації на основній лінії.

За словами Юрія Курилка, існуючих у лікарнях Полтавщини потужностей достатньо для аварійної роботи медичної техніки.

Директорка Департаменту охорони здоров'я та соціального розвитку Полтавської міськради Вікторія Лоза 8 грудня розповіла ЗМІСТу, що усі лікарні міста, де приймають пацієнтів з коронавірусною хворобою, забезпечені додатковими джерелами енергоживлення. Зі слів Вікторії Лози, раз на два тижні у закладах здійснюють перевірки разом із фахівцями ДСНС. Директорка Департаменту каже, що наступного року системи аварійного енергозабезпечення мають покращити, на це проситимуть фінансування з бюджету 2021 року.

Головна лікарка Полтавської обласної інфекційної лікарні Наталія Свириденко 8 грудня повідомила ЗМІСТу, що у закладі наразі виконують реконструкцію електропостачання, яка передбачає залучення 2 дизельних генераторів.


Джерело: https://zmist.pl.ua

Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар