7,5 мільярдів гривень можуть втратити територіальні громади України, якщо в них заберуть акцизний податок. А це гроші, які йдуть на розвиток соціальної інфраструктури, ремонт та утримання місцевих доріг, освітніх та медичних закладів, створення спортивних та дитячих майданчиків.
У нещодавно прийнятих Верховною Радою України законах про підтримку підприємців на 2021 рік така підтримка передбачена за рахунок коштів місцевих бюджетів. Зокрема, з наступного року припиняється зарахування до місцевих бюджетів частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Внаслідок такого рішення громади втратять 7,5 млрд гривень.
Через це до Президента, голови Верховної Ради та голів депутатських фракцій направили лист з вимогою залишити акциз у громадах. Зокрема, відкрите звернення оприлюднив і голова Асоціації міст України Віталій Кличко.
– Скасування місцевого акцизу на пальне призведе до критичних соціальних наслідків для населення України. Громади втратять надійне джерело надходжень до місцевих бюджетів у часи економічної кризи, спричиненої пандемією і, як результат, можливість утримувати заклади освіти та охорони здоров’я; фінансувати зарплати вчителів, вихователів, лікарів; здійснювати закупівлі медикаментів та медичного устаткування, необхідних сьогодні для допомоги хворим на COVID-19. Адже, для багатьох громад акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети, – йдеться у зверненні.
Мільйон 600 тисяч гривень не доотримає бюджет Опішнянської територіальної громади, де проживає понад 8 тисяч населення, якщо скасують місцевий акциз на пальне.
– Ми й так ледве в нуль виходимо бюджетом, бо рента впала на 50%, розробляємо проект бюджету з урахуванням акцизу, якщо ж його теж заберуть, то доведеться урізати багато запланованих видатків, приміром прибирати з бюджету пільгове перевезення, на яке ми заклали 800 тисяч гривень, або витрати на поточний ремонт доріг. Щоб цього недопустити звернулися з листом до народних депутатів від Полтавщини, – прокоментував Микола Різник, голова Опішнянської територіальної громади.
Додамо, відрахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів було запроваджене у 2015 році як компенсація за зменшення надходжень від ПДФО з 75% до 60%, скасування субвенції на комунальне дорожнє господарство, низки інших податкових платежів.
Джерело: kolo.news
0 Коментарів:
Дописати коментар