РАЙРАДА НА ПОЛТАВЩИНІ РОЗПОЧАЛА ПЕРЕДАЧУ МАЙНА ГРОМАДАМ

 


Лохвицькій та Сенчанській громадам дали згоду на передачу закладів медицини, освіти та культури.

 

Таке рішення ухвалили на сесійному засіданні Миргородської районної ради.

 

Майно з комунальної власності районів передають громадам у межах реформи децентралізації. Хоча деякі об’єкти уже передали у власність громад, у Миргородському районі ведуть перемовини про деякі заклади.

Наразі у Сенчанській тергромаді знаходиться Меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту в урочищі «Шумейкове». Це філія Лохвицького краєзнавчого музею. Щоб його передати необхідно узгодити трудові відносини з працівниками. Щодо цього в районі тривають перемовини.

 

У Полтавській райраді рішення про передачу майна ще не ухвалювали. Натомість на сесії ухвалювали рішення про діяльність укрупненого Полтавського району та початок реорганізації райрад колишніх районів.

Процес передачі майна контролює Полтавська ОДА. Для цього раніше створили чат для обговорення проблем, які виникають у межах завершення реформи в районах та громадах. У ньому майже 50 учасників, хоча на Полтавщині реорганізують 25 райдержадміністрацій.

 

Раніше райради були в усіх 25 районах Полтавщини, але у межах децентралізації на Полтавщині скоротили кількість районів з 25 до 4. В області залишили Полтавську, Лубенську, Миргородську та Кременчуцьку районні ради.

 

Після укрупнення райони не будуть позбавлені повноважень повністю. За ними лишаються функції, які не можуть на себе перебрати громади. Власне, це і є причиною збереження рівня районів у територіальному поділі України.

 

Процес реорганізації районних рад на Полтавщині уже розпочали, адже Володимир Зеленський звільнив Геннадія Хорошуна з посади голови Зіньківської районної державної адміністрації (РДА) за його заявою.

 

Джерело: https://zmist.pl.ua

Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар