Кальянні заклади в умовах карантину. Медики говорять: небезпека заразитись будь-якою інфекційною хворобою, що передається повітряно-крапельним шляхом, при курінні кальяну – реальна. А головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко не рекомендував місцевим органам дозволяти роботу кальянних. Тож чи можна та чи безпечно курити кальяни у закладах Полтави, розкажемо зараз.
З п'ятого червня в Україні рестораторам дозволили приймати відвідувачів всередині закладів громадського харчування. До цього ж дозволяли лише на літніх майданчиках. А от щодо кальянних, 29 травня у Полтаві члени міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли рішення заборонити роботу кальянних закладів. При цьому керувались рекомендаціями головного санітарного лікаря України.
Сергій Венгер, директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами
- Рекомендації головного державного санітарного лікаря України щодо діяльності об’єктів торгівельного обслуговування населення та дотримання у них санітарно-гігієнічних вимог – заборонити роботу кальянних та закладів, які надають кальянні послуги під час карантину.
Лікарка-інфекціоністка Тетяна Коваль пояснила, що є підгрунтям таких пересторог.
Тетяна Коваль, лікар-інфекціоніст
- Стосовно кальяну, можна сказати, що певна небезпека існує щодо інфікування, тому що, незважаючи навіть на те, що в закладах можуть використовувати індивідуальні мундштуки, залишається ризик того, що може бути інфікування через трубку, яка все-одно спільна. Вона у спільному користуванні.
Крім того, виявляється, можна захворіти на коронавірус чи будь-яку іншу інфекційну хворобу через клуби диму, який летить і до інших відвідувачів кальянної.
Тетяна Коваль, лікар-інфекціоніст
- Навіть ряд країн, наприклад, як Катар, Кувейт, в яких ця культура історична і дуже поширена, вони відмовились, на даний момент заборонили використання кальяну.
Полтавець Сергій говорить: ця небезпека перебільшена. Каже, особисто бачив, як працівники закладу дезінфікують силіконові трубки кальяну.
Сергій, відвідувач кальянної
- Ні, не боїмося. На це – кілька причин. По-перше, це дезінфекція самого кальяну, яку роблять у даному закладі. Як мінімум, це одноразові шланги, які використовуються один раз. Тобто, одна людина через них покурила, їх викидають і вже приносять людям чистий стерилізований кальян.
Із п'ятого червня кальянні в області можуть працювати цілком легально, розповів голова Полтавської обласної держадміністрації Олег Синєгубов. Таке рішення у Полтаві прийняли напередодні.
Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА
- Дозволили, тому що додаткові консультації та ситуація, яку ми зараз маємо на Полтавщині, дозволяє нам казати про те, що за умови дотримання всіх необхідних санітарних вимог ці заклади мають можливість працювати.
0 Коментарів:
Дописати коментар