З яких районів складатиметься Полтавська область

Міністерство розвитку громад та територій направив до Верховної Ради проєкт формату майбутніх районів — їхню кількість та склад по кожній області. Згідно з ним, Полтавщина має бути поділена на 4 укрупнених райони. Після ознайомлення з документом на місцях, до нього можуть внести зміни.
Про це повідомив пресцентр ініціативи “Децентралізація”.
Карти майбутніх районів підготовили на основі пропозицій обласних державних адміністрацій і консультацій з асоціаціями й експертним середовищем. Основна рекомендація при формуванні була — не менше, ніж 150 тисяч мешканців у районі.
Так, Полтавська ОДА в своєму варіанті, пропонувала укрупнення до 5 районів: Полтавського, Кременчуцького, Миргородського, Лубенського та Пирятинського. Водночас, експерти з питань децентралізації рекомендували поділ на 4 райони — без Пирятинського.
Судячи з опублікованої мапи, Мінрегіон більше дослухався до експертної думки, але вніс деякі корективи. Так, фахівці пропонували межі чинного Семенівського району віднести до укрупненого Лубенського, а Кобеляцького — до Кременчуцького. У новому ж проєкті Семенівський район хочуть додати до Кременчуцького, а Кобеляцький — до Полтавського. Також до Полтавського району віднесуть території Остап’ївської сільської ради (зараз — Великобагачанський район), яка за планом формування громад, відійде до Решетилівської ОТГ.
Саме останній район, за планом буде найбільший за територією та кількістю населення. Найменшим буде Лубенський — із менше, ніж 200 тис. мешканців.
Це лише перший проєктний документ, який ще зазнає змін в ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням. Погодити його, окрім ВР та Кабміну, мають ще ОДА та асоціації органів місцевого самоврядування.
“Звісно, що цей проєкт не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове — майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема — формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади”, — пояснив заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар