28 липня – всесвітній день боротьби з гепатитом


«Знайди мільйон». Таке гасло обрали для цьогорічного Всесвітнього дня боротьби з гепатитом, який відзначатимуть 28 липня. Цю хворобу медики називають підступною, адже вона часто протікає безсимптомно, і носями вірусу гепатиту можуть бути мільйони. Про вчасну діагностику, лікування, ситуацію із хворими на Полтавщині говорили за «круглим  столом» в обласному центрі громадського здоров'я.
За офіційною статистикою медиків на Полтавщині за останні два роки на обліку  - 4000 хворих на хронічний гепатит - вірусне захворювання, що уражає печінку людини та може призвести до смерті. Більше трьох тисяч осіб - із  гепатитом С.
У цьому році  - зафіксовано 167 випадків захворювання на гепатит В і С . З них  - повністю вилікувалось 80.
Про хворобу важливо розповідати змалечку, впевнена дитяча лікарка Юлія Сивоглаз. 
Юлія Сивоглаз, дитячий лікар-інфекціоніст
- При підозрі найменших змін здоров’я треба звертатись до фахівців. Адже гепатит має дуже багато різних форм. І якщо це безжовтушні, то це може бути астенічний синдром, просто дитинка в’яла, апатична і це також повинно батьків насторожувати.
Розрізняють близько восьми видів гепатитів. Найпоширеніші - А, B, C, D, E. При невчасному лікуванні у людини може розвинутись цироз або рак печінки.
Ніна Дурдикулієва, в.о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я» ПОР
- Близько 1 мільйону смертей у світі щорічно пов’язують з вірусними гепатитами. Близько 2 мільярдів людей інфіковані вірусним гепатитом В. Дуже багато людей інфікованих не знають про свій статус. 
Всевітня організація охорони здоров'я закликає час від часу робити діагностику та дбати про своє здоров'я.
Гепатит А - хвороба «брудних рук», ним можна інфікуватись через брудну воду або продукти.
Шляхи передачі гепатитів B і С - через кров,статевий шлях, від матері до дитини. У групі ризику - ті, хто роблять манікюр, ходять у тату салони. Є ризик заразитись через нестирильні медичні інструменти, навіть у стоматолога.
Владислав перехворів на гепатит С. Симптомів не будо жодних. Результат показав експрес тест, зробленй у благодійній організації.
Владислав, переміг гепатит С
- Колись у юності я вживав наркотики. Для мене це не було шоком. Я розумів, що в мене може бути і ВІЧ, і гепатит. Тому я поставився спокійно. Від ВІЧ Бог мене врятував. А гепатит - ну так вийшло.
Чоловік лікувався 3 місяці. Всього витратив 12 тисяч гривень. Приймав два препарати. 
Владислав, переміг гепатит С
- Став менше води пити і почали суглоби боліти. А більше побічних ефектів не було. Вже після 1 місяця вірус у крові в мене не виявлявся.
Тож - гепатит це не вирок, впевнений Владислав. Лікарі ж закликають бути свідомими і робити вчасно добровільні обстеження.
Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар