На Полтавщині відтепер офіційно – 4 райони: як житимуть громади


Верховна Рада проголосувала за
скорочення кількості адміністративних районів з 490 до 129. Рішення підтримали 238 народних депутатів.

– Утворення нових та ліквідація існуючих районів забезпечить відповідність системи адміністративно-територіального устрою районного рівня України сучасним вимогам та європейським стандартам, що, в свою чергу, сприятиме визначенню обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів виконавчої влади та відповідних органів місцевого самоврядування, – йдеться в пояснювальній записці до проєкту постанови.

Критики реформи вказують на нерівномірний розподіл районів, неузгодженість законодавства та «двовладдя», яке може виникнути в містах. Натомість поборники нового районного поділу стверджують: він якраз має на меті відкрити шлях до ліквідації районного самоврядування.
Нагадаємо, у Полтавській області передбачено створення чотирьох районів: Полтавського, Кременчуцького, Миргородського та Лубенського. Асоціація міст України занепокоєна тим, що процес укрупнення районів відбувається без широкого громадського обговорення, що може призвести до соціального вибуху через несприйняття в суспільстві нового районного поділу.
– Постановою Верховної Ради України передбачено утворити 4 райони у Полтавській області: Кременчуцький район, Лубенський район, Миргородський район, Полтавський район, – йдеться у повідомлені на сайті Верховної Ради. 
На офіційній сторінці пропрезидентської партії «Слуга народу» пояснюють:
– Після реформи всі райони стануть більш-менш однаковими, а державна влада на місцях буде організована з мінімальними витратами для платників податків.

Що зміниться для громад

Серед районів, який відтепер буде укрупненим – Зіньківський. Голова Опішнянської ОТГ Микола Різник прокоментував «Колу», що означає постанова та як це вплине на життя громад. 
– Взагалі укрупнення районів я вважаю позитивним кроком, але вся «сіль» в деталях. Тому що постанову прийняли, але з чого будуть фінансуватися укрупнені районні ради, тому що є така інформація, що надалі будуть зміни до бюджету і в району заберуть ПДФО, саме задля фінансування цих районних рад. Тепер у містах над міською радою буде районна рада, раніше такого не було. І як тепер буде дублювання повноважень – цікаво. Раніше районні ради були у місці, а тепер над міською радою буде ще районна рада. Також цікаво, звідки у них буде фінансування і якими будуть повноваження. Ми, громади, розраховували, що районні ради взагалі ліквідують. Але їх залишили, і будуть вибори депутатів у районні ради. Наприклад, якщо раніше були вибори у Зіньківській, у Зінькові ліквідують районну раду, РДА, я так розумію, і там, де громади на себе не взяли повноважень, районні ради опікувалися лише вторинною ланкою медицини. Тобто якщо відкриють доступ до баз, то всі довідки можна буде отримувати в центрі громади. І з цим проблем не буде. А небезпека у тому, що зможуть забрати гроші на утримання цих громад, це нас тривожить. І навіщо цей субрегіональний рівень залишили – теж питання.  Але, думаю, надто сильно на життя громади це не повпливає, особливо на ті громади, які вже повністю взяли на себе повноваження і по первинці, і по освіті. Та є небезпека в районних радах – як вони будуть впливати на рішення рад ОТГ, – пояснив Микола Різник. 
Нагадаємо, раніше навколо Опішнянської ОТГ відбувалися баталії: жителі Кирило-Ганнівки хочуть приєднатися до Опішні, Зіньків – проти. Попри громадські слухання, подвірне опитування, під час яких більшість людей висловилися за об’єднання з Опішнянською громадою, а також рішення місцевої ради,сільську раду приєднали до Зіньківської ОТГ.
Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар