На Полтавщині за допомогою дрона стежитимуть за належним використанням сільгоспземель

У Полтавській області використання земель сільськогосподарського призначення й водного фонду моніторитимуть за допомогою дрона.
Програму, яка опрацьовуватиме дані, одержані за допомогою дрона, розробили фахівці Полтавської державної аграрної академії, зокрема кафедри інформаційних систем та технологій навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій.
Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов розповів, що дрон почнуть використовувати незабаром, під час виїздів робочих груп на місця.
"Застосовуватимемо дрон для проведення обльотів територій, щоб встановити відповідність оброблюваних площ до визначених у договорах оренди. З’ясовуватимемо, чи насправді земельні ділянки, які не виділені в оренду, не використовуються, чи не розорані їх частини. Обов’язково проводитимемо моніторинг розораних сінокосів і пасовищ. Дані, одержані за допомогою дрона, дозволять чітко визначити межі й площі відповідних ділянок", – зазначив Сергій Фролов.
Фахівці закладу працювали над алгоритмами методики оцифрування відзнятих об’єктів за допомогою безпілотних літальних апаратів, щоб можна було точно визначити координати. Дрон перевірили на точність визначення ділянок із геопозиціюванням, визначили коефіцієнт помилок.
Як зазначив завідувач кафедри інформаційних систем та технологій навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій ПДАА Юрій Уткін, важливо, щоб алгоритм забезпечив швидкість і точність надання інформації.
"Наприклад, фермер розорав пасовище, яке насправді не орендує. Ми зафіксували цю територію за допомогою дрона, порівняли з інформацією з кадастрової карти. Таким чином ця інформація буде підставою, щоб притягнути до відповідальності недобросовісних користувачів земельних ділянок", – каже фахівець.
Відповідно до алгоритму проведення моніторингу земель нині перевірку на місцях проводять робочі комісії, створені в РДА. До кінця липня інформацію за підсумками аудиту вони мають надати ОДА. Потім на місця виїжджатиме робоча група, до складу якої входитимуть представники Департаменту агропромислового розвитку ОДА, зокрема, відділу моніторингу ефективності використання земельних та водних ресурсів, а також Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.
Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар